5 Adımda %100 Gerçek Deri, Hakiki Deri Bakımı Nasıl Yapılır?

%100 Gerçek Deri, Hakiki Deri kemer, cüzdan ve çanta gibi aksesuarların nasıl bakım yapılacağı hakkında ne kadar biliyorsunuz?

Yanıtınız ne olursa olsun, hatırlatma mahiyetinde bile olsa sizi yazımızı okumaya davet ediyoruz.

  • %100 Gerçek Deri, Hakiki Deri havalanmaya ihtiyaç duyar. Bu sebeple havasız, nemli, kötü kokan ortamlarda saklamayın.
  • %100 Gerçek Deri, Hakiki Deri’nin yaşayan bir canlı olduğundan hareketle doğrudan güneş ışığında ve uzun süreli kalmamalı. Bu durumda rengin solması ve güneş lekesi olma potansiyeli yüksek olacaktır.
  • Yaz aylarında %100 Gerçek Deri, Hakiki Deri cüzdanınız veya çantanız doğrudan doğruya cildinize değiyorsa; temas noktasının bulunduğu bölgeye krem, parfüm, deodorant, nemlendirici gibi kimyasal maddeleri uygulamayın. Bu kimyasallar aksesuarınızda leke oluşmasına sebep olacaktır.
  • %100 Gerçek Deri, Hakiki Deri vb. aksesuarlarınızı asla su altında yıkamayın. %100 Gerçek Deri, Hakiki Deri su geçirir, çünkü deridir. Yağmur suyuna ve kara maruz kalan aksesuarlarınızı kurutmanız gerektiğinde ısıtıcı önü, saç kurutma makinesi, kalorifer altı gibi çözümler düşünmeyin. Pamuk bez veya kağıt havlu ile sürtmeden yavaşça suyunu aldıktan sonra kendi halinde kurumaya bırakın.
  • %100 Gerçek Deri, Hakiki Deri’nin günlük kullanımınızda tozlandığında hafif nemli ve pamuklu bir bez kullanabilirsiniz. Haftada bir vazelin uygulayabilirsiniz. Vazelin içeriğinde bulunan mineraller deriyi onarma ve tazeleme gücüne sahiptir. Hem parlaklığı elde edebilir hem de dayanıklılığını koruyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir