Önbilgilendirme Formu

Ön Bilgilendirme Formu

İşbu Ön Bilgilendirmelerin konusu, Mesafeli Satış Sözleşmesi yapılmadan ve Tüketici ödeme yükümlülüğü altına girmeden önce aşağıda temel nitelikleri ve tüm vergiler dahil toplam satış fiyatı belirtilen mal(lar) ve hizmetlerin (ürün/ürünler) in satışı, teslimi ve yasal olarak yapılması gereken diğer bildirimler hakkında 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 27 Kasım 2014 tarihli Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince Siz Değerli Müşterilerimizin (Tüketiciler) önceden bilgilendirilmesidir. www.depderi.com.tr adresindeki internet sitemize vermekte olduğunuz sipariş için AR ENERJİ MEDYA DIŞ TİCARET (Şirketimiz) ile Mesafeli Satış Sözleşmesi (Sözleşme) yapmanız söz konusudur. Şirketimiz İstanbul Ticaret Odası (www.ito.org.tr) üyesidir.

www.depderi.com.tr bundan böyle (Sitemiz) olarak ifade edilecektir. Sitemizden sipariş konusu Ürün(ler) in siz değerli Müşterimiz tarafından (mobil cihazınızdan yaptığınız işlemler de dahil olmak üzere) satın alınması ve sipariş/sözleşmenin kurulması ile ilgili teknik aşamalar ve adımlar, bilgi girişleriniz sırasındaki hataların belirlenmesine ve düzeltilmesine ilişkin teknik araçlar, siparişinizi onayladığınızda ödeme yükümlülüğü altına gireceğiniz bu sayfaya (Ödeme ve Sipariş Onayı sayfası) gelene kadar yaptığınız işlemleriniz sırasında ilgili sayfalarda karşınıza çıkan uyarı mesajları doğrultusunda işlem yapma imkanı verilerek belirtilmiştir. Sitemizde siparişinizle ilgili bir bilgi (veri) girişinde hata söz konusu ise ilgili uyarı mesajı doğrultusunda işlem düzeltilerek devam edilebilmektedir. Ödeme bilgilerinizi girerken oluşabilecek hataları aynı şekilde gidermeniz mümkündür. Varsa ödeme işleminin tamamlanmasından sonra fark ettiğiniz bilgi girişi hatları için Müşteri Hizmetlerimiz ile iletisim@depderi.com.tr adresinden e-posta ile veya 0212 909 37 29 numaralı telefon ile iletişime geçebilirsiniz.

SATICI VE TÜKETİCİ BİLGİLERİ

SATICI BİLGİLERİ
Satıcı Ünvanı : AR ENERJİ MEDYA DIŞ TİCARET
Mersis No : 4904241156600001
Adresi : Piri Mehmet Paşa Mahallesi Şişmanoğlu Sokak no:3/21 Silivri/İstanbul
Telefon : 0212 909 37 29
Fax : 0850 303 47 02
Eposta : iletisim@depderi.com.tr
Müşteri Hizmetleri : 0212 909 37 29

TÜKETİCİ BİLGİLERİ
Adı Soyadı / Ünvanı
Teslimat Adresi
Fatura Adresi
Telefon
Eposta

SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/HİZMET, FİYAT, ÖDEME VE TESLİMAT BİLGİLERİ

Tüketici tarafından siparişi gerçekleştirilen ürünlerin(malların/hizmetlerin) modeli, cinsi, rengi, varsa bedeni, adedi, birim fiyatları, tüm vergiler dahil toplam peşin satış fiyatı(toplam tutarı), alıcının seçtiği ödeme yöntemi (aracı), alıcının bildirdiği teslimat ve fatura adresi, alıcının iletişim bilgileri alttaki gibidir.
Ürün / Hizmet açıklaması Adet Tutarı
Ürünlerin Toplam Fiyatı
Kargo Ücreti
SİPARİŞ TOPLAM ÖDEME TUTARI(Kdv Dahil)
Adı Soyadı / Ünvanı
Teslimat Adresi
Fatura Adresi
Telefon
Eposta

Türkiye dışına ürün satışımız bulunmamaktadır. Sipariş verdiğiniz Ürün(ler) anlaşmalı olduğumuz Kargo firması ile teslim edilecektir. Adresinize teslimat Kargonun dağıtım ağıyla sınırlıdır. Teslimatı yapacak kargo firmasının bulunduğunuz yerde şubesi olmadığı takdirde Ürün(ler)in bildireceğimiz yakın bir diğer şubesinden teslim alınması gerekmektedir.

Sitemizde Kredi Kartı ile sipariş kabul edilmektedir.

CAYMA HAKKI KONUSUNDA ÖN BİLGİLENDİRMELER

Tüketicinin Ürün(ler)i teslim aldığı tarihten itibaren on dört (14) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin siparişten/sözleşmeden cayma hakkı vardır.

Cayma hakkının kullanılabilmesi için ürün(ler)in kullanılmamış, kullanım hatası sonucunda hasar görmemiş, etiketleri ve ambalajının zarar görmemiş olması gerekir.

Ayrıca belirli bazı mal/hizmetlere ilişkin sözleşmelerde, kullanılmamış ve faydalanılmamış olsalar dahi, kanunen cayma hakkı yoktur. Cayma hakkının kullanımının mümkün olmadığı sözleşmeler şunlardır; a)Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler, b)Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler, c)Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler, d)Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler, e)Genel olarak ilgili mevzuat uyarınca mesafeli satış kapsamı dışında kabul edilen diğer mal-hizmetler ile Tüketicinin nihai tüketici olarak değil ticari ve/veya mesleki amaçla satın alma yaptığı mallara ilişkin sözleşmeler.

Kanunen cayma hakkı olan hallerde, cayma süresi içinde mal, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanılmadığı için meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan kanun gereği Tüketici sorumludur. Tüketici yukarıda belirtilen sorumluluklarına uygun hareket etmezse Ürün(ler) e ilişkin cayma hakkını kaybedebilir.

Tüketici cayma hakkını kullandığına dair açık bildirimi cayma hakkı süresi dolmadan(yukarıda belirtilen on dört gün içinde), iletisim@depderi.com.tr e-posta adresine veya 0212 6771180 numaralı fax numarasına yazılı olarak yapmalıdır. Dilerse Sitemizden de siparişine ulaşıp bildirim yapabilir.

Tüketici cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren on (10) gün içinde malı Satıcıya geri göndermek zorundadır. Anlaşmalı kargo firmamız Yurtiçi Kargo ile tarafımıza ücretsiz gönderebilir. Diğer kargo şirketleriyle yapılan gönderilerin kargo ücreti Tüketiciye aittir. Ürün(ler)in tarafımıza gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile (vergi mevzuatı uyarınca) irsaliye/fatura aslının iadesi, faturası kurumlar adına düzenlenen Ürün iadelerinde iade faturası kesilmesi, ayrıca iade edilecek Ürün(ler) in kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak tarafımıza iletilmesi gerekmektedir.

Kanunen cayma hakkı öngörülmemiş hallerde cayma hakkından faydalanılamaz. Usulüne uygun veya zamanında kullanılmadığı durumlarda Tüketici cayma hakkını kaybeder.

Yukarıda belirtilen gerekliliklerin Tüketici tarafından süresinde ve usulüne uygun olarak yerine getirilmesi koşuluyla, cayma bildiriminin Şirketimize ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde, Ürün(ler) in bedeli ve varsa teslimat masrafları, Ürün(ler)’i satın alırken kullandığı ödeme aracına uygun bir biçimde Tüketiciye iade edilir.

Tüketicinin cayma hakkını kullanarak veya ayıplı ürünler hariç ürün iadesinin söz konusu olduğu diğer tüm hallerde iade ettiği siparişten kazandığı para puan veya hediye çeki vb. ödüller varsa iptal edilir.

ÖDEME KONUSUNDA ÖN BİLGİLENDİRMELER

Sitemizde Kredi Kartı ile sipariş kabul edilmektedir.

Tüketici Sözleşmeyi onayladığında, sipariş verdiği Ürün(ler)’in yukarıda belirtilen bedeli ve varsa ilave masrafları seçtiği ödeme yöntemi ile tarafından tahsil edilir. Tüketicinin Ürün’ü teslim almadan önce masraflar dahil satış bedelini tamamen ödemiş olması gerekir.

Teslimattan önce ürün(ler)’in bedeli Şirketimize tamamen ödenmediği takdirde Şirketimiz, tek taraflı olarak sözleşmeyi iptal edebilir ve Ürün(ler) i teslim etmeyebilir.

Ürün teslimatı sonrasında herhangi bir sebepten dolayı, işlem yapılan kredi kartının ait olduğu Banka/finansman kurumunun Ürün bedelini Şirketimize ödememesi veya ödediği bedeli geri talep etmesi halinde, Ürün en geç 3 gün içinde Tüketici tarafından Şirketimize iade edilmelidir. Ürün bedelinin ödenmemesi Tüketicinin Banka’ya haksız bir talimatından, itirazından veya herhangi bir kusurundan ya da ihmalinden kaynaklanıyor ise kargo masrafları Tüketici tarafından karşılanacaktır. Şirketimizin iadeyi kabul etmeme, Ürün bedeli alacağına ilişkin kanuni takip dahil, Sözleşmeden doğan diğer tüm yasal hakları her koşulda saklıdır.

Bankalar ve Finansman Kuruluşları tarafından verilen kredi kartı, banka kartı, taksit kart veya benzeri ödeme araçlarının sağladığı tüm imkanlar doğrudan ödeme aracını(kredi kartı ve benzeri) veren kuruluşun sağladığı kredili ve/veya taksitli ödeme imkanlarıdır. Tüketicinin yukarıda anılan ödeme araçlarını kullanması suretiyle gerçekleşen ve Şirketimizin Ürün(ler) in bedelini tek seferde(defaten) veya parça parça (peyderpey) tahsil ettiği ürün satışları işbu Sözleşmenin Tarafları yönünden kredili veya taksitli satış değildir, peşin satıştır. Tüketici, ilgili kuruluşun uyguladığı faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve Tüketici arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını, Şirketimizin bu konuda herhangi bir dahli olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Şirketimizin kanunen taksitle satış sayılan hallerdeki yasal hakları taksitlerin ödenmemesi halinde Sözleşmeyi fesih ve/veya kalan borcun tümünün temerrüt faizi ile birlikte ödenmesini talep hakları dahil olmak üzere ilgili mevzuat çerçevesinde mevcut ve saklıdır. Tüketicinin temerrüdü durumunda yürürlükteki kanunların öngördüğü şekilde aylık oranda temerrüt faizi uygulanır.

TESLİMAT KONUSUNDA ÖN BİLGİLENDİRMELER

Şirketimizin Türkiye dışına ürün satışı bulunmamaktadır. Sipariş verdiğiniz Ürün(ler) anlaşmalı olduğumuz Kargo firması ile teslim edilecektir. Adresinize teslimat Kargonun dağıtım ağıyla sınırlıdır. Teslimatı yapacak kargo firmasının bulunduğunuz yerde şubesi olmadığı takdirde Ürün(ler)in bildireceğimiz yakın bir diğer şubesinden teslim alınması gerekmektedir.

Sipariş verilen Ürün(ler), yasal 30 günlük süre aşılmamak koşulu ile Tüketici’ye veya bildirdiği yukarıdaki adresteki üçüncü kişi/kuruluşa faturası ile birlikte paketlenmiş ve sağlam olarak teslim edilir. Varsa Tüketicinin ödeyeceği teslimat masrafları (kargo ücreti vb.) yukarıdaki sipariş detaylarında açıkça belirtilmiştir.

Stoklarda olan Ürünler, sipariş tarihinden itibaren, en geç on (10) gün içerisinde Tüketici tarafından sipariş esnasında bildirilen kişi ve adrese teslim edilmek üzere kargo firmasına teslim edilir. Kargo Firması, Şirketimizden teslim aldığı gönderileri, uzaklıklarına göre normal şartlar altında ortalama 1 (bir) ila 4 (dört) iş günü içinde Müşterilerimize ulaştırmaktadır.

Ürün(ler)in teslimatı anında Tüketicinin adresinde bulunmaması ve adresteki kişilerin teslimatı kabul etmemesi durumunda Şirketimiz adrese teslimat yükümlülüğünü yerine getirmiş kabul edilecektir. Adreste teslim alacak bir kimsenin olmaması durumunda kargo firması ile temas kurarak ürünlerin sevkiyatını takip ve temin etmek Tüketicinin sorumluluğundadır. Ürün(ler), Tüketiciden başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, bu kişi/kuruluşun adresinde bulunmaması veya teslimatı kabul etmemesinden Şirketimiz sorumlu tutulamaz. Bu durumlarda Tüketicinin Ürün(ler)i geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile Ürün(ler)in kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun Şirketimize iade edilmesinden dolayı oluşan giderler Tüketiciye aittir.

Ürün(ler)i teslim alacak her kişi, teslim aldığı anda kontrol etmekle ve Ürün(ler)de kargodan kaynaklanan bir sorun gördüğünde teslimatı kabul etmemekle ve kargo firması yetkilisine tutanak tutturmakla sorumludur. Aksi halde Şirketimiz herhangi bir sorumluluk kabul etmeyecektir.

Ürün(ler)in yasal azami süre olan 30 gün içinde Tüketiciye teslimi zamanında teslimdir. Normal satış ve teslimat koşulları dışındaki olağanüstü durumlar (hava muhalefeti, deprem, sel, yangın gibi) nedeni ile yasal azami 30 günlük süre içinde teslim edilememesi söz konusu ise, Şirketimiz teslimat ile ilgili olarak Tüketiciyi mevcut iletişim bilgilerinden ulaşarak haberdar eder. Bu durumda Tüketici siparişi iptal edebilir, benzer bir ürün sipariş edebilir veya olağanüstü durum sona erene kadar bekleyebilir.

Şirketimiz, Sözleşme konusu Ürün(ler)i tedarik edemeyeceğinin anlaşılması halinde, bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç (3) gün içinde Tüketiciyi açık biçimde mevcut iletişim bilgilerinden ulaşıp bilgilendirerek sözlü veya yazılı onayını almak kaydıyla, eşit kalite ve fiyatta başka bir ürün tedarik edebilir ve Sözleşme konusu yükümlülüğünü bu şekilde yerine getirmiş sayılır. Tüketici söz konusu onayı verip vermemekte her bakımdan serbesttir. Tüketicinin onay vermediği hallerde Şirketimiz teslimat masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç (14) on dört gün içinde iade eder. Tüketicinin teslim edilemeyen ve bedeli iade edilen siparişinden kazanmış olduğu para puan veya hediye çeki vb. ödüller varsa iptal edilir.

GÜVENLİK, GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI, İLETİŞİM, FİKRİ ve SINAİ MÜLKİYET HAKLARI’NA İLİŞKİN ÖN BİLGİLENDİRMELER

Tüketiciler tarafından Sitemize girilen bilgilerin ve işlemlerin güvenliği için gerekli önlemler, Şirketimiz tarafından sistem altyapısında, bilgi ve işlemin niteliğine göre günümüzün teknik olanakları ölçüsünde alınmıştır. Ancak, söz konusu bilgiler Tüketicilere ait cihazlardan girildiğinden Tüketiciler tarafından korunmaları ve ilgisiz kişilerce erişilememesi için gerekli önlemlerin alınması sorumluluğu virüs, Truva atı ve benzeri zararlı uygulamalar dahil olmak üzere Tüketicilere aittir. Sitemizde iletişim güvenliği 256 bit SSL sertifikasıyla sağlanmakta, güvenli bağlantı sadece ödeme sayfasında değil sitenin bütününde kullanılmakta ve güvenli bağlantı olmadan siteye ulaşılmasına izin verilmemektedir. Sitemizde kredi kartı ödeme ara yüzüne girdiğiniz kart bilgileri sadece bankanıza iletmek için kullanılabilir, kesinlikle Şirketimiz veri tabanına kaydedilmez. Ayrıca ilave güvenlik önlemi olarak Sitemizde Kredi Kartıyla sadece 3D güvenli (3D Secure) ödeme işlemi yapabilirsiniz. 3D güvenli işlemlerde bankanız tarafından açılan ayrı bir sayfada tek kullanımlık bir şifre sorulur. Bu şifre kredi kartınızın kayıtlı olduğu cep telefonunuza Bankanız tarafından gönderilir. Bankanız tarafından açılan bu ayrı sayfada size gönderilen tek kullanımlık şifrenizi belirtilen sürede girip onayladığınızda ödeme işleminiz tamamlanır.

Tüketicilerin Sitemize üyeliği ve/veya alışverişleri sırasında edinilen bilgileri (veriler) Şirketimiz, mevcut ve ilerideki iştirakleri, bağlı şirketleri, ortakları, halefleri ve/veya bunların belirleyecekleri üçüncü kişiler/kuruluşlar tarafından çeşitli ürün ve hizmetlerin sağlanması, her türlü bilgilendirme, reklam ve tanıtım, promosyon, satış ve pazarlama, üyelik uygulamaları amaçlı yapılacak elektronik ve diğer ticari/sosyal iletişimler için, belirtilenler ve halefleri nezdinde süresiz olarak veya öngörecekleri süre ile kayda alınabilir, manyetik ve/veya kağıt ortamında arşivlerde saklanabilir, gerekli görülen durumlarda güncellenebilir, paylaşılabilir, aktarılabilir, transfer edilebilir, kullanılabilir ve diğer şekillerde işlenebilir. Söz konusu veriler kanunen gereken durumlarda yetkili Merciler ve Mahkemeler ile paylaşılabilir.

Tüketici kişisel olan-olmayan mevcut ve yeni bilgilerinin(verilerinin), kişisel verilerin korunması, elektronik ticaretin düzenlenmesi ve yürürlükteki diğer ilgili mevzuata uygun biçimde yukarıdaki kapsamda kullanımına, paylaşımına, işlenmesine ve kendisi ile ticari olan-olmayan iletişimlerin elektronik ve/veya diğer yöntemlerle kurulmasına onay ve izin vermiştir.

Tüketiciler Şirketimize yukarıda belirtilen iletişim kanallarından ulaşarak veri kullanımını ve işlenmelerini ve/veya iletişimleri her zaman için durdurabilir. Tüketicilerin bu konudaki açık bildirimleri doğrultusunda, kişisel verilerinin işlenmesi ve/veya kendileriyle iletişimler yasal süre içinde durdurulur. Ancak hukuken saklanması gereken verilerinin muhafaza edilmesi ve hukuken mümkün olan gerekli veri işleme ve iletişimler (tüketicinin teslim edilmiş siparişinin olması, mevcut siparişinin olması, iade sürecinde siparişinin olması, geri ödeme için iletişim kurma zorunluluğu ve benzeri, ancak anılan örneklerle sınırlı değil) devam eder.

Tüketicilerin Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca Şirketimiz ile paylaştığı kişisel verilerine ilişkin sahip olduğu haklar şunlardır; Kişisel verilerinin işlenip işlenmediğini öğrenme, kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme, kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme, kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme, kişisel verilerin işlenmelerini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde bunların silinmesini veya yok edilmesini isteme, düzeltme ve silme işlemlerinin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhine olan bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme, kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararının giderilmesini talep etme.

Veri sahibi olarak yukarıda belirtilen haklardan herhangi birini kullanmak istemeniz durumunda, Sitemizde yayınlanan Gizlilik Politikasının ekinde yer alan Veri Sahibi Başvuru Formunu doldurarak, formun ıslak imzalı bir nüshasını AR ENERJİ MEDYA DIŞ TİCARET M.Nesih Özmen Mah. Fatih Cad. NO:33 Tanca Plaza Güngören İstanbul adresine şahsen veya noter yoluyla iletmeniz veya formu tanca@hs01.kep.tr kayıtlı elektronik posta adresine güvenli elektronik imzanız ile göndermeniz gerekmektedir. Veri sahiplerinden gelen talepler, KVK Kanunu m.13 çerçevesinde talebin niteliğine göre en geç otuz gün içerisinde değerlendirerek sonuçlandıracaktır. Veri sahiplerinden gelen taleplere yönelik olumlu veya olumsuz yöndeki yanıtlar, veri sahiplerine yazılı olarak veya elektronik ortamda bildirilebilir. Veri sahiplerinin talepleri kural olarak ücretsiz sonuçlandırılacak olmakla birlikte, talebin cevaplandırılmasının ayrıca bir maliyeti gerektirmesi hâlinde, ilgili mevzuat çerçevesinde belirlenen tutarlarda ücret talep edilebilecektir.

Tüketiciler diledikleri her zaman Sitemizde Gizlilik İlkeleri başlığı altında yayınlanan Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikası bildiriminin bütününü inceleyebilir. Yukarıda anılan bildirimin genel olarak Şirketimizle kişisel olan/olmayan verilerini sadece Tüketici olarak değil bildirimde belirtilen değişik nedenlerle paylaşan üçüncü kişilerin tamamına ilişkin olduğunu belirtmek isteriz.

Sitemizde bulunan her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen ve/veya tamamen kullanımına ilişkin bütün fikri ve sınai haklar ile bütün mülkiyet hakları Şirketimize aittir ve izin alınmadan hiçbir şekilde kısmen dahi olsa kullanılamaz. Şirketimiz yukarıdaki konularda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar. Değişiklikler Sitemizde yayınlandığı veya diğer yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

Sitemizden ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik ve güvenlik politikaları ile kullanım şartları geçerlidir. Şirketimiz, sitemizdeki bağlantılarla ulaşılan diğer sitelerin içeriklerinden, oluşabilecek uyuşmazlıklar ve olumsuz sonuçlardan sorumlu tutulamaz.

DİĞER KONULARA İLİŞKİN ÖN BİLGİLENDİRMELER

Sipariş/sözleşme konusu ürün(ler) in kanuna ve sözleşmeye uygun olarak iade edilmesi veya sipariş iptallerinde, tahsil edilmiş ise ürün(ler) in bedeli en çok 15 gün içinde, ödemenin yapıldığı araca uygun olarak Tüketiciye iade edilir. Kredi kartıyla ödeme yaptıysanız iade tutarı işlemi gerçekleştirdiğiniz kredi kartına iade edilmek üzere bankanıza bildirilir. Kredi kartıyla Taksitli ödeme yaptıysanız bankanız geri ödemeleri taksitli bir şekilde kredi kartı ekstrenize yansıtabilir ve bu süreçte şirketimizin tasarrufu yoktur.

Tüketiciler sözleşme konusu Ürün(ler) e ilişkin varsa talep ve şikayetlerini, yukarıda belirtilen iletişim kanallarından ulaşarak, sözlü veya yazılı şekilde Şirketimize (Satıcı) bildirebilir. Müşterilerimizin mutluluğu bizim için önemlidir. Şirketimiz haklı talep ve şikayetleri titiz bir şekilde değerlendirip mümkün olan en kısa sürede çözüme kavuşturur. Tüketiciler dilerse, çözüme bağlanması mümkün olamayan talep ve şikayetlerine ilişkin Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl belirlenen ve ilan edilen parasal sınırlar dahilinde kendilerinin veya Satıcının yerleşim yerindeki (ikametgâhının bulunduğu yerdeki) İl ve İlçe Tüketici Hakem Heyetleri ne veya parasal sınırları aşan durumlarda Tüketici Mahkemeleri ne başvurabilir.

Sitemizde onaylayarak kabul etmeniz durumunda, İşbu ön bilgilendirme metni ve mesafeli satış sözleşmesi, sipariş teyidiniz ile birlikte sitemizde tarafınızdan oluşturulan kayıtlı e-posta (mail) adresinize gönderilecektir. İlgili e-postayı cihazınızda muhafaza ederek veya anılan metni ve sözleşmeyi cihazınızın sabit diskine kaydedip her zaman bu bilgilere erişebilirsiniz. Ayrıca Şirketimiz yasal sorumlukları gereği yukarıda anılan ön bilgilendirmeler metni ve mesafeli satış sözleşmesini azami üç yıl boyunca muhafaza edecektir.

Tüketiciler, onaylamaları halinde Mesafeli Satış Sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasını oluşturacak işbu Ön Bilgilendirmeler ile yukarda detaylı olarak belirtilen bütün konularda önceden bilgilendirilmiş bulunmaktadır.

İş bu Sipariş ve Sözleşme Ön Bilgilendirmelerindeki bütün açıklamalar ve bilgiler Tüketiciler tarafından Sitemizde onayladığı andan itibaren geçerlidir ve Mesafeli Satış Sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Tüketiciler tarafından kabul edildiğinde Şirketimiz (Satıcı) ve Tüketiciler (Alıcılar) arasında Mesafeli Satış Sözleşmesi ile birlikte bağlayıcı olarak uygulanır.